Jak przebiega proces certyfikacji produktu

  1. Producent na stronie www.certyfikatjestemzpolski.pl  wypełnia i przesyła do Organizatora Programu (jako Instytucji Certyfikującej):
  1. Formularz zgłoszeniowy produktu zgłaszanego do certyfikacji zawierający oświadczenie, że produkt jest wyprodukowany w Polsce, oraz wskazaniem wybranego pakietu licencyjnego o którym mowa w §5,
  2. Specyfikacje produktu zgłaszanego do certyfikacji,
  3. Zdjęcie lub wizualizację zgłaszanego produktu w jakości 150-300dpi oraz minimalnej rozdzielczości 1920 x 1920.
  4. Próbki po 1 szt. produktu zgłaszanego do certyfikacji (na adres pocztowy Organizatora Programu).
  1. Producent może zgłosić do certyfikacji jeden lub więcej produktów.
  2. Organizator Programu (jako Instytucja Certyfikująca) powołuje zespół niezależnych ekspertów – Kapitułę ds. certyfikacji, w składzie od 1 do 3 osób. Każdy z członków Kapituły, przed przystąpieniem do pracy, składa oświadczenie o niezależności i braku powiązań z ocenianym Producentem.
  3. Kapituła na podstawie przesłanych dokumentów i próbek produktu, dokonuje oceny produktów pod kątem zgodności z Regulaminem, oraz nadaje prawo do posługiwania się znakiem promocyjnym „Certyfikat Jestem z Polski” (bądź odrzuca wniosek lub produkt jeżeli nie spełnia wymogów).
  4. Informacje o pozytywnym (lub negatywnym) wyniku certyfikacji przekazane zostaną Producentowi drogą elektroniczną, na adres z którego nadesłano zgłoszenie,  w ciągu 7 dni od dnia decyzji Kapituły.
  5. Znak promocyjny „Certyfikat Jestem z Polski” wydawany jest w formie:
  1. Drukowanej - dyplom (do prezentacji wizualnej) (wysyłka na adres uczestnika programu),
  2. Elektronicznej - dyplom (do prezentacji na stronach www) (wysyłka drogą elektroniczną na adres e-mail uczestnika programu),
  3. Elektronicznej - w formie znaku programu wraz z kodem QR (grafika wektorowa pdf) do samodzielnego naniesienia na etykiety produktów certyfikowanych.
  1. Każdy produkt, który został już certyfikowany, może być poddany ponownej procedurze certyfikacji na wniosek Producenta lub Instytucji Certyfikującej, jeśli zachodzi podejrzenie niezgodności produktu z Regulaminem lub nastąpiła znacząca zmiana na etapie produkcyjnym.
  2. W przypadku uznania niezgodności produktu z Regulaminem, Organizator Programu wzywa Producenta do usunięcia niezgodności wyznaczając mu termin 14 dni, a w przypadku braku usunięcia niezgodności w tym terminie:
  1. Pozbawia Producenta prawa do posługiwania się znakiem promocyjnym „Certyfikat jestem z Polski”, w odniesieniu do konkretnego produktu, który został uznany za niezgodny z Regulaminem,
  2. Blokuje cyfrowe kody QR, które zostały nadane w odniesieniu do konkretnego produktu, który został uznany za niezgodny z Regulaminem,
  3. Informuje o zaistniałym fakcie Producenta oraz usuwa produkt ze strony internetowej Projektu,
  4. Dokonane opłaty licencyjne nie podlegają zwrotowi.
  1. Organizator programu zastrzega sobie, że w przypadku innej formy naruszania niniejszego Regulaminu przez Producenta, w szczególności (ale nie tylko):
  1. Podejmowania działań niezgodnych z prawem, etyką, dobrymi obyczajami,
  2. Podawania nieprawdziwych danych,
  3. Podejmowania prób użycia jakichkolwiek technik złamania lub obejścia zabezpieczeń systemów informatycznych Organizatora programu, wezwie Producenta do zaprzestania naruszeń wyznaczając mu termin 7 dni na dostosowanie się. W przypadku, gdy Producent nie dostosuje się do wezwania, wówczas Organizator Programu zastrzega sobie prawo do zablokowania nadanych cyfrowych kodów QR do momentu dostosowania się do wezwania.